Logo Obozu Naukowego

FAQ

Co zrobić, jeśli w formularzu rejestracyjnym popełniłem błąd?

Wystarczy skontaktować się z nami mailowo (e-mail: kontakt@oboznaukowy.edu.pl) i poinformować czego dotyczy zmiana.

Czy mogę dwukrotnie wypełnić formularz rejestracyjny?

Nie, formularz rejestracyjny można wypełnić tylko raz (daną identyfikującą jest PESEL). Jeśli chcesz  kolejny raz wypełnić formularz, skontaktuj się z nami mailowo (e-mail: kontakt@oboznaukowy.edu.pl).

Co zrobić, gdy na warsztacie w którym chciałbym uczestniczyć nie ma już wolnych miejsc?

W tej sytuacji wybierz inny warsztat lub zaznacz, że nie wybierasz żadnego warsztatu, a w polu dotyczącym listy rezerwowej zaznacz warsztat w którym chciałbyś uczestniczyć w pierwszej kolejności. Jeśli miejsce na wskazanym warsztacie się zwolni, skontaktujemy się z Tobą.

Jak wygląda dzień zmiany turnusów, w przypadku uczestników pozostających na kolejny turnus?

Osoby pozostające na kolejny turnus, w dniu zmiany turnusów maja zapewnione pełne wyzywienie (śniadanie, obiad, kolację) oraz pozostają na terenie ośrodka pod opieką wychowawców. Tego dnia kadra organizuje dla młodziezy zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Czy jest mozliwość korzystania ze specjalnej diety?

Tak, ale wszystkie diety przygotowywane indywidualnie w Ośrodku są płatne dodatkowo - 100 zł za turnus. Opłaty naliczane są za diety wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe/bezmleczne, cukrzycowe oraz za wszystkie alergie (wykluczenia) na przynajmniej jeden produkt. Bezpłatna jest dieta wegetariańska. Wybraną opcję diety nalezy zaznaczyć w odpowiednim polu w formularzu zgłoszeniowym. Dodatkowa opłata zostanie dodana do pełnej opłaty za Obóz.

Jakie dokumenty uczestnicy muszą zabrać ze sobą na Obóz?

Uczestnicy muszą zabrać ze sobą na Obóz podpisane dokumenty:

 • Kartę kwalifikacyjną/karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku,
 • Regulamin Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej,
 • Zgodę rodziców/opiekunów na podejmowanie decyzji związanych z leczeniem dziecka i podawanie leków,
 • Obowiązki informacyjne w związku z przetwarzaniem danych osobowych (Zgody na przetwarzanie danych osobowych).

Osoby, które nie będą wracały z Obozu transportem zapewnionym przez Organizatora i nie będą odbierane przez rodziców/opiekunów, muszą zabrać na Obóz również podpisane Oświadczenie o samodzielnym powrocie.

Wszystkie dokumenty generują się w Panelu informacyjnym Obozowicza. Wzory dokumentów są również dostępne na stronie https://oboznaukowy.edu.pl/dokumenty.

Do kiedy należy opłacić udział w Obozie?

Zaliczkę w wysokości 800 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od daty rejestracji (w przypadku udziału jednego uczestnika: w dwóch turnusach Obozu – 1600 zł, w trzech turnusach Obozu – 2400 zł, w czterech turnusach Obozu – 3200 zł, w pięciu turnusach Obozu – 4000 zł, w sześciu turnusach Obozu – 4800 zł), natomiast pozostałą część opłaty należy uregulować do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej (tj. pierwszego zarezerwowanego turnusu). W przypadku rejestracji na Obóz w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, całą opłatę należy uregulować w ciągu 3 dni roboczych od rejestracji.

Jakie są mozliwości transportu na Obóz?

Osoby które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu i powrotu z Obozu, mogą skorzystać z transportu autokarowego, zapewnianego przez Organizatora, w obie strony (na trasie Warszawa – Piękna Góra – Warszawa), za dodatkową opłatą w wysokości 150 zł od osoby, lub w jedną stronę (na trasie Warszawa – Piękna Góra lub Piękna Góra – Warszawa) za dodatkową opłatą w wysokości 100 zł od osoby.

W przypadku korzystania z transportu zorganizowanego wyjazd planowany jest w pierwszym dniu każdego turnusu (2, 8, 14, 20, 26 lipca i 1 sierpnia 2022 r.) o godzinie 14.30 (zbiórka o godz. 14.00) na parkingu w okolicach Obelisku Granitowego (od strony Metra Centrum) na Placu Defilad w Warszawie. Powrót grupy planowany jest ostatniego dnia turnusu (8, 14, 20, 26 lipca, 1 i 7 sierpnia 2022 r.) na godzinę ok. 13.30 na parking w okolicach Obelisku Granitowego (od strony Metra Centrum) na Placu Defilad w Warszawie.

Osoby niezainteresowane transportem zorganizowanym przez Organizatora zobowiązane są dotrzeć do ośrodka we własnym zakresie, między godziną 17.30 a 18.30 pierwszego dnia wybranego turnusu Obozu oraz wyjechać ostatniego dnia turnusu w godz. 9.30 – 10.30.

Co obejmuje cena Obozu?    

Cena Obozu obejmuje:

 • 6 noclegów w 3, 4, 5-osobowych pokojach z łazienkami w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze – uczestnicy będą kwaterowani do pokoi w ramach grup warsztatowych;
 • całodzienne wyzywienie (śniadanie, obiad, kolacja) – turnus rozpoczyna się kolacją, a kończy śniadaniem. W przypadku uczestników pozostających na kolejny turnus, w dniu zmiany turnusów zapewniony zostanie obiad.;
 • udział w wybranych warsztatach naukowych (20 godzin - 25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć);
 • udział w wykładach, zajęciach rekreacyjno-sportowych i integracyjnych przewidzianych w programie Obozu;
 • ubezpieczenie NNW;
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców;
 • kąpiele i plażowanie pod okiem ratownika MOPR;
 • pamiątkową koszulkę z wyjazdu.

Czy aby uczestniczyć w Obozie Naukowym konieczny jest paszport covidowy?

Nie, do uczestnictwa w Obozie nie jest wymagany paszport covidowy, ale uczestnik musi być zdrowy. Na Obóz nie przyjmiemy osób z objawami jakiejkolwiek choroby.

Czy można dokonać rejestracji na Obóz w Panelu informacyjnym Obozowicza?

Nie, zarejestrować się na Obóz można jedynie wypełniając formularz rejestracyjny.