Logo Obozu Naukowego

Zespół

Małgorzata Kołoda

Koordynatorka projektu

Z wykształcenia pedagog, artysta plastyk i PR-owiec. Prezes Fundacji INCEPTIO. Wykształcenie z różnych obszarów łączy zarządzając projektami edukacyjnymi w Fundacji INCEPTIO i Stowarzyszeniu KLATRAT. W życiu zawodowym ważny jest dla niej ciągły rozwój, pragnie realizować coraz ciekawsze projekty, które swoim zasięgiem będą obejmować coraz liczniejsze grono osób. Prywatnie pasjonatka jogi, wschodnich sztuk walki z brązowym pasem w karate shotokan oraz zdrowego stylu życia i podróży.

Maciej Wieczorek

Kierownik Obozu

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne specjalność nauczycielska. Od 17 lat pracuje w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z zakresu terapii ruchowej z gimnastyki korekcyjnej. Interesuje się ratownictwem medycznym i jest ochotnikiem straży pożarnej. Interesuje się sportem w teorii i praktyce, a w szczególności piłką siatkową. Uwielbia chodzić po górach i wspinać się na skałkach.

Jakub Jurkiewicz

Kierownik Obozu

Ukończył matematykę na UKSW. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarówno na wyjazdach (lato i zima), jak i w ciągu roku szkolnego. Zakres prowadzonych przez niego zajęć i szkoleń jest szeroki bo od nauki programowania po naukę pływania, czy jazdę na snowboardzie. Prowadzi własną firmę, której głównym profilem jest administracja i tworzenie stron internetowych. Lubi aktywnie spędzać czas, ultramaratony czy Crossfit nie są mu obce ;)

Anna Czombik

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka III roku Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wieloletnia uczestniczka i pasjonatka Olimpiady Chemicznej. Aktywnie działa w Naukowym Kole Chemików organizując wydarzenia naukowe oraz przeprowadzając pokazy chemiczne. W wolnym czasie lubi podróżować, jeździć na rowerze oraz grać na fortepianie.

Paweł Dębowski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Magister inżynier fizyki technicznej, student piątego roku o specjalności Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne na Politechnice Warszawskiej. Młodszy specjalista Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Centrum Nauki Kopernik. Badał promieniowanie kosmiczne w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej oraz fotoluminescencję szkieł w ramach pracy inżynierskiej. Aktywny członek społeczności akademickiej, były przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu. Alumn organizacji studenckiej Enactus przedsiębiorczo rozwiązującej światowe problemy ONZ 2030. Absolwent Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przez pięć lat dzielił się czytelniczą pasją na swoim kanale na YouTube. W wolnym czasie, kiedy nie stara się zmieniać świata, ucieka z aparatem fotograficznym najdalej jak się da... albo przynajmniej w Tatry!

Igor Dmochowski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent II LO im. Stefana Batorego, student Eindhoven University of Technology, laureat międzynarodowej olimpiady modelowania matematycznego, zwycięzca największego europejskiego hackathonu - Hackyeah, oraz współzałożyciel startupu technologicznego 1Mind. Dniami student i przedsiębiorca, nocami muzyk i programista ;)

Karolina Alicja Duda-Rajek

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz w Warszawie. Ukończyła studia na wydziale: Architektury wnętrz i wzornictwa, wraz z licznymi fakultetami z zakresu szkła użytkowego, tkaniny artystycznej, renowacji mebli i małej architektury. Kocha eksperymentować z rożnymi technikami artystycznymi, zamiłowanie to zostało w niej zaszczepione w Liceum Plastycznym, gdzie zrealizowała dyplom z zakresu snycerstwa z oceną celującą, dodatkowo realizując prace z zakresu szkła artystycznego wygrywając różne konkursy. Stypendystka Prezydenta Wrocławia w 2015 r. w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla Młodych Utalentowanych Wrocławian. Od 2008 r. kurator i uczestnik licznych wystaw artystycznych w kraju i za granicą. Koordynator i Kurator Przeglądu Kultury Studenckiej 2017 we Wrocławiu. Aktualnie mieszka w Krakowie i tu współpracuje z licznymi firmami zajmującymi się projektowaniem do przestrzeni publicznych jak również dla osób prywatnych. Prowadzi również projekt modowy: „Odpowiedzialna Nowa Huta – moda i zakupy” oraz Organizuje wydarzenia kulturalne, wystawy, warsztaty, wykłady. Kocha tworzyć i uczyć. Uważa, że "Problemy są okazją do stworzenia pięknych i wartościowych rzeczy".

Joanna Dudek

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowczyni i doktorantka na macierzystej uczelni. Posiada doświadczenie w pracy dydaktycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Aktywna twórczo artystka biorąca udział w licznych wystawach malarstwa i sztuki współczesnej. Jej największą pasją jest sztuka współczesna i obcowanie z naturą.

Gabriela Elis

Wychowawca

Studentka pierwszego roku matematyki na Politechnice Warszawskiej. Pasjonatka nie tylko matematyki, ale również przeróżnych sportów, sztuki w wielu wydaniach i zwierząt. Właścicielka dwóch szczeniaków, opiekunka konia rasy śląskiej i treserka wybrednego kota. Nocami artystka, barwiącą płótno różnymi kolorami lub wojowniczka, miłującą się w walce bronią białą. Zakręcona, pełna energii i zawsze gotowa do działania.

Katarzyna Giemza

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka czwartego roku wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła z wyróżnieniem XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. W liceum pasjonatka chemii, odbyła staż na Politechnice Warszawskiej zakończony przedstawieniem wyników badań na konferencji młodych chemików Youngchem w 2017 roku. Interesuje się medycyną, nadal szuka swojej drogi działając w kołach naukowych - począwszy od psychiatrycznych przez nefrologiczne po koło chirurgiczne. Aktywnie działa w zarządzie warszawskiego oddziału IFMSA-Poland – Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny – pełni funkcję Koordynatorki Lokalnej ds. Zdrowia Publicznego, do którego należą projekty m.in. edukujące młodzież licealną i uczniów szkół podstawowych w zakresie zdrowia psychicznego, wiedzy na temat szczepień, wpływu klimatu na zdrowie, zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania, cukrzycy, organizujące akcje krwiodawstwa, zbieranie dawców szpiku DKMS i wiele innych. Kocha wędrówki górskie i sporty wodne. Od zawsze aktywnie uprawia sport, od tańca przez tenis i narciarstwo, pływanie po kickboxing i bieganie długodystansowe. Na obozie zaprasza na wspólne treningi ogólnorozwojowe.

Magdalena Justyniarska

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Laureatka Olimpiady Biologicznej i Nagrody Głównej Programu ADAMED SmartUP oraz absolwentka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Najbardziej zafascynowana tym, jak działa nasz układ odpornościowy. Jest członkinią Koła Naukowego przy Zakładzie Immunologii WUM, gdzie pracuje w zespole prof. Dominiki Nowis. Swoją przyszłość wiąże z badaniami naukowymi właśnie z zakresu immunologii. Nauka jest dla niej podstawą wszystkiego, lubi być z nią na czasie. Sama już jest autorką jednej pracy przeglądowej i nie zamierza się na tym zatrzymać! Wolny czas zapełnia czytaniem książek oraz artykułów naukowych. Czasem ćwiczy jogę lub jeździ na rowerze. Uwielbia żeglarstwo, a niedawno zaczęła swoją przygodę z łyżwiarstwem figurowym.

Mateusz Kierepka

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student matematyki i członek Koła Naukowego Matematyków na Politechnice Warszawskiej. Jest członkiem Klubu Astronomicznego Almukatarat, z którym jest związany od ośmiu lat. Wierny kibic przemysłu kosmicznego, który przy dobrej pogodzie uwielbia opowiadać o nocnym niebie. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Adam Kołodziej

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student trzeciego roku na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, na kierunku Automatyka, Robotyka i Informatyka Przemysłowa. Technik elektronik, który większość swojego wolnego czasu spędza na budowaniu dronów FPV i nagrywaniu filmów za ich pomocą. Zajmuje się też projektowaniem i drukiem 3D, montażem filmów oraz elektroniką. Jego pasją jest również sport, a w szczególności siatkówka i koszykówka.

Paulina Kruk-Fura

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Z wykształcenia fizyk z dyplomem magistra inżyniera Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, ze specjalnością Materiały i Nanostruktury oraz Ekologiczne Źródła Energii. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie na tym samym wydziale. Z zamiłowania… też fizyk, ukierunkowany na fizykę ciała stałego, ale również artysta plastyk, ze szczególnym upodobaniem rysunku. W życiu, w którym stara się połączyć naukę z pracą, zawsze chce znaleźć czas na swoją pasję, dobrą książkę fantasy lub popularnonaukową, czy aktywny pobyt na łonie natury.

Lidia Lappo

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Inżynierzyni fizyki technicznej, ze specjalizacją fizyka komputerowa. Pasjonuje ją fizyka jądrowa, w szczególności antymateria, której badaniem zajmuję się w ramach pracy magisterskiej. Jest członkinią Klubu Astronomicznego Almukatarat, z którym jest związana już osiem lat. Fascynuje ją kosmos i jego tajemnice. Uwielbia spędzać noce pod rozgwieżdżonym niebem Mazur.

Wojciech Łysoniewski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student III roku kierunku lekarskiego na Warszawski Uniwersytecie Medycznym. Absolwent XIV LO im. S. Staszica, uczestnik finału Olimpiady Biologicznej. Absolwent Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w ramach, którego odbywał staże w ośrodkach naukowych PAN. W trakcie studiów aktywnie uczestniczy w kilku chirurgicznych kołach naukowych. Właśnie z chirurgią, ortopedią lub transplantologią wiąże swoją przyszłość. W przerwach od nauki lubi czytać inspirujące biografie, śledzić wszelkie wydarzenia sportowe oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Najlepszym odpoczynkiem jest ten aktywny: wycieczki rowerowe, wędrówki po górskich szlakach oraz żeglowanie.

Adam Majczyk

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student trzeciego roku, kierunku Inżynieria i Analiza Danych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ukończył z wyróżnieniem XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. W szczególności interesuje się matematyką oraz nowinkami technologicznymi. W trzeciej klasie liceum wraz z pięcioma innymi uczniami był współautorem podręcznika do statystyki wydanego przez Oficynę Wydawniczą SGH. Wolny czas lubi spędzić aktywnie, a także słuchając muzyki, w szczególności rocka i metalu.

Hubert Mattusch

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Head of Studio i jeden z założycieli New Exception Games. Programista w Gambit Games. Od 2016 r. prowadzi zajęcia z robotyki dla dzieci, a także zajęcia z tworzenia gier komputerowych min. dla młodzieży w klasach e-sportowych. Ponadto zajmuje się pisaniem aplikacji na różne platformy, grafiką 3D oraz nowinkami technologicznymi. Dodatkowo streamer pokazujący na żywo proces tworzenia gier na kanale twitch swojego studia.

Maria Noszczyk

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka 4 roku medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, obecnie znajdująca się na Erasmusie w Estonii. Do głównych zainteresowań należy łączenie różnych dziedzin naukowych. Członkini Klubu Astronomicznego Almukantarat, oraz IVSA Estonia (International Veterinary Students' Association Estonia). Sekretarz EAAV (European Association of Avian Veterinarians). Miłośniczka wspinaczek górskich i obserwacji dzikiej natury. Wolny czas spędza zgłębiając tajniki muzyczne ze swym chórem.

Joanna Olejnik

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka 4. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Członkini zarządu Anestezjologicznego koła naukowego ANKONA i aktywna członkini koła Medycyny Ratunkowej. Koordynator Lokalny ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Warszawa. Wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego - z nią na pewno nie będziecie się nudzić! Prywatnie miłośniczka gór oraz jazdy jednośladowcami.

Krzysztof Pionkowski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetyk, doktorant w Zakładzie Biologii Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, student kierunku lekarskiego WUM, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Od roku 2017 badacz sposobu żywienia i stanu odżywienia kobiet ciężarnych w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Prelegent w Centrum Nauki Kopernik. Autor pracy ,,Żywienie i suplementacja w breakdance” oraz współautor publikacji naukowych z obszaru parazytologii. Pasjonuje się rysunkiem, optymalizacją metod nauki, produkcją noży, himalaizmem.

Zuzanna Przekop

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pasjonatka dietetyki klinicznej oraz studentka kierunku MBA – Innowacje i Analiza Danych. Badaczka w projektach naukowych realizowanych w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Inicjatorka i realizatorka kampanii społecznej Feed Them All – Żywienie bez granic. Propagatorka współpracy nauki i biznesu, współzałożycielka firmy zajmującej się tworzeniem rozwiązań z β-glukanem pozyskiwanym z owsa. Finalistka jednego z najważniejszych w Europie konkursu dla startupów SingularityU Poland Global Impact Challenge. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej. Wolne chwile spędza na sali, gdzie poznaje tajniki sztuki baletowej.

Rafał Pyżalski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student trzeciego roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, na specjalności Elektronika i Informatyka w Medycynie. W wolnym czasie emerytowany Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu. Od dziecka zapalony pasjonat fizyki. Na co dzień uczy licealistów programowania i spełnia się w organizacjach studenckich.

Filip Rak

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student kierunku Computer Science na Wydziale Matematyki i Nauk informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Interesuję się tworzeniem programów w języku Java oraz C#. Na co dzień realizuje się także jako korepetytor z matematyki i fizyki zarówno dla licealistów, uczniów szkoły podstawowych a także studentów pierwszego roku. W czasie wolnym zajmuję się sportem, piłką nożną i koszykówką, a także tańcem towarzyskim oraz użytkowym.

Bartek Rymsza

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student 4. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W liceum laureat Olimpiady Biologicznej, w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego” prowadził badania nad roślinami inwazyjnymi. Na studiach zaś interesuje się głównie neurologią i radiologią. W wolnym czasie uczy się francuskiego, próbuje przebrnąć przez dwumetrowy stos książek i doskonali jazdę „na krawędziach”.

Kornel Sacharczuk

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Obecnie doktorant w zakładzie Katalizy i Chemii Metaloorganicznej PW. Jego specjalnością są nanomateriały i zjawiska fotokatalizy na nich, a także molekularne magnetyki. Przez 4 lata prowadził warsztaty dla młodzieży (w wieku 10-16 lat) i efektowne pokazy w Chemicznym Kole Naukowym Flogiston, gdzie zyskał miano "mistrza wybuchów". W wolnym czasie zajmuje się elektroniką i konstruowaniem wszelakich urządzeń. Jest fanem starych, klasycznych aut.

Michał Sowula

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Magister Fizjoterapii na Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Beneficjent stypendium za wyniki w nauce. Członek koła Ortopedii i Medycyny Sportowej, koła Rehabilitacji Klinicznej oraz koła Biomechaniki. Pragnie zgłębić oraz zrozumieć wszystkie tajemnice ludzkiego ciała. Aktywność fizyczna jest dla niego niezwykle ważna, zwłaszcza w formie koszykówki oraz jazdy na rowerze.

Natalia Starczak

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wydział Wzornictwa oraz wydziału Architektury Wnętrz na specjalizacji Wystawiennictwo. Ukończyła także Studium Pedagogiczne i z zamiłowaniem prowadzi zajęcia artystyczne oraz warsztaty z projektowania. W 2012 ukończyła Liceum Plastyczne w Bydgoszczy z oceną celującą z dyplomu praktycznego i aneksu. Po ukończeniu Liceum Plastycznego mimo kierunków projektowych nie porzuciła zamiłowania do rysunku i malarstwa, którym poświęca wolne chwile i testuje różne techniki. W 2010 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywnie pracuje w zawodzie projektanta. Tworzyła dla dużych marek takich jak: Continental, Bridgestone, Elektrownia Powiśle, Hochland, Żabka, Grupa Żywiec, Deceuninck, Pesa, Cybermachina, Ikea.

Emilia Staszór

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka Biotechnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w Laboratorium Nowych Metod Spektroskopii NMR Centrum Nauk Biologicznych i Chemicznych UW, wcześniej pracowała w Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych Centrum Nowych Technologii UW. Swoją przygodę z naukami przyrodniczymi rozpoczęłam w gimnazjum, następnie w konkursie dla zdolnych uczniów wygrała udział w obozie naukowym Adamed SmartUP oraz uczestniczyła w stażach naukowych, jako stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Najbardziej ciekawi ją biologia molekularna. W wolnych chwilach jeździ na wrotkach, a piątkowe wieczory chętnie spędza w teatrze.

Aleksandra Szredzka

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka III roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Odkąd pamięta interesowała się mechanizmami działania ludzkiego ciała. Brała udział w olimpiadach i konkursach, była dwukrotną uczestniczką Obozu Naukowego PW. Obecnie pasję do nauki rozwija działając w Kole Naukowym przy Zakładzie Immunologii WUM, gdzie pracuje w zespole prof. Jakuba Gołąba i prof. Dominiki Nowis. Część badań prowadzi w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Dużo czasu poświęca na aktywność fizyczną, trenuje wspinaczkę sportową i szermierkę, posiada doświadczenie jako trenerka sztuk walki. Uwielbia spędzać czas w górach, latem wędrując, a zimą jeżdżąc na nartach

Artur Telaczyński

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student ostatniego roku Technologii chemicznej na Politechnice Warszawskiej. Stypendysta projektu Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Absolwent grantu PW dotyczącego materiałów porowatych typu „MOF”. Od 3 lat większość swojego czasu spędza w laboratorium prowadząc badania nad nowymi materiałami nanometrycznymi o rożnych właściwościach i szerokim zastosowaniu w przemyśle. Inżynier z krwi i kości, muzyk, pasjonat elektroniki i wszelakich napraw z nią związanych. Jego motto to „naprawiając coś, zmniejszamy potencjalne zanieczyszczenie planety”. Popularyzator nauki, aktywnie włączający się w uczelniane stowarzyszenia z nią związane. Fan muzyki lat ’80.

Jakub Tomaszewski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Studiuje medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Finalista Olimpiady Chemicznej oraz absolwent Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Obecnie pracuje w Zakładzie i Katedrze Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM. Jednakże jego praca jest na pograniczu immunologii, endokrynologii i fizjologii. Bada wpływ chorób metabolicznych, takich jak otyłość i insulinooporność, na patogenezę zawału serca. W przyszłości chciałby rozwijać terapie chorób układu krążenia oraz kształcić się jako kardiolog. W wolnym czasie (terenowo) rozwija pasję biologiczną, w szczególności do botaniki, ponieważ to rośliny jako pierwsze rozbudziły w nim zainteresowanie do nauki.

Tymoteusz Warmiak

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Student kierunku Nanotechnologia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej. Stypendysta programu Actinium Supporting Most Talented Candidates. Z wykształcenia technik mechatronik. Pracował jako instruktor żeglarstwa, ratownik wodny i wychowawca kolonijny. Posiada doświadczenie z wielu dziedzin, m.in. z zarządzania zespołem, prowadzenia rejsów morskich (skipper), projektowania i druku 3D. Prowadził i współtworzył wiele projektów społecznych związanych ze szkołą np. Wystawa Interaktywna Mózg przy ZST w Radomiu. Interesuje się muzyką i nauką, a czas wolny spędza uprawiając sport (pływanie i żeglarstwo).